Ranking najlepszych smartwatchy jaki wybrać?

 


Smartwatch to jeden z najbardziej popularnych gadżetów elektronicznych ostatnich lat, dostępny na polskim rynku.


Te nowoczesne zegarki, dzięki zdobyczom współczesnej technologii, mogą być urządzeniami o różnym przeznaczeniu. Możliwość odmierzania czasu to tylko jedna z jego funkcji.


Smartwatche, zamiast klasycznej tarczy ze wskazówkami, posiadają wyświetlacz, który imituje tarczę zegarową. Na wyświetlaczu oprócz godziny dostępne są także inne przydatne informacje. Są to funkcje dotąd nie kojarzone z zegarkami. Między innymi mogą to być powiadomienia SMS, powiadomienia o nowych wiadomościach email, informacje o nieodebranych połączeniach telefonicznych lub też możliwość sterowania innymi urządzeniami elektronicznymi. Ciekawą opcją i wielką zaletą smartwatchy jest fakt, że można zmieniać jego wygląd poprzez zmianę ustawienia wyświetlacza. Dzięki temu możemy mieć sportowy zegarek a za chwilę bardziej elegancki gadżet.


Smartwatch – jak wybrać ten najlepszy?


Wybór smartwatcha nie jest jednak taki prosty jakby się mogło wydawać. W momencie kupna, warto zwrócić uwagę na dwie bardzo istotne kwestie:


Wyświetlacz – na rynku smartwatchy najpopularniejsze są wyświetlacze LCD, OLED, Amoled, Super Amoled oraz E-ink. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są wyświetlacze LCD i OLED i AMOLED. Najprościej mówiąc, to wyświetlacze bardzo podobne do tych w smartfonach. Mają wysoką jakość barw czy głęboki kontrast. Wyświetlacze OLED dostępne są w smartwatchach Apple Watch, a Super AMOLED w smartwatchach Samsunga. E-ink z kolei to wyświetlacz wykonany w technologii elektronicznego papieru (jak w czytnikach ebooków). Ten rodzaj wyświetlacza charakteryzuje perfekcyjna czytelność w słońcu i bardzo duża energooszczędność.


System operacyjny - smartwatche mogą być wyposażone w różne systemy operacyjne. Na przykład w system Wear OS stworzony przez Google.    Kolejnym systemem operacyjnym jest Tizen – to z kolei system oparty na Linuxie, stosowany w smartwatchach firmy Samsung. Jeśli chodzi o system Watch OS – występuje wyłącznie w zegarkach Apple Watch. Własne systemy do smartwatchy mają także Xiaomi oraz Huawei.

 


Ranking najlepszych smartwatchy – modele dla każdego


Poniżej przedstawiamy najciekawsze modele dla wszystkich.

Model idealny dla dziecka – Motus Watchy, czyli smartwatch idealny dla naszych dzieci. To urządzenie z telefonem, posiada też GPS, przycisk SOS oraz funkcje bezpieczne lokalizacje, chat głosowy czy blokowanie obcych numerów. To smartwatch, który pomoże zapewnić bezpieczeństwo twojemu dziecku.


Model dla nastolatka - młodzieżowy Motus Color to model designerski i bardzo funkcjonalny zarazem. Smartwatch posiada funkcję wymieniania pasków, które, w zależności od nastroju lub ubioru, będą pasować nastolatkowi na każdą okazję.

Model dla prawdziwych mężczyzn – smartwatch Lenovo EGO to model dla mężczyzn ceniących klasyczny design. Jednocześnie to smartwatch bardzo lekki z wieloma funkcjami i wytrzymały jednocześnie. Sprawdzi się w każdej sytuacji. Dla mężczyzny sprawdzi się także sportowy Motus Amoled, ponieważ jest bardzo funkcjonalny i trwały. To model idealny dla osób aktywnie spędzających czas. Posiada 5 trybów działania (między innymi bieg, spacer czy kolarstwo). Jest wodoszczelny.

Model idealny dla kobiet- to Lenovo Blaze i jest modelem idealnym dla kobiet zorganizowanych oraz uprawiających sport. Model jest wyposażony w wiele ciekawych funkcji jak np. monitoring snu. Wspomaga prowadzenie aktywnego trybu życia. Pomaga zachować zdrowy styl życia np. przypominając o regularnym picu wody. Jest dostępny w ciekawych wariantach kolorystycznych. Jest też wodoszczelny i odporny na urazy mechaniczne.

Model doskonały dla seniora opaska Lenovo Cardio 2  - to propozycja z wyświetlaczem OLED. Jest bardzo wytrzymały i wodoszczelny. Monitoruje tętno oraz organizm w trakcie snu. Zaalarmuje, kiedy osoba starsza poczuje się źle tzn. w chwili, gdy parametry życiowe rejestrowane przez opaskę, spadną do poziomu zagrażającego życiu seniora.


Jak widać, smartwatchy na rynku jest dużo. Można wybierać spośród modeli oferujących różne systemy operacyjne, wyświetlacze lub funkcje. Dzięki tak bogatej ofercie każdy znajdzie model idealny i dopasowany do swoich potrzeb.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl