Generator Ozonu Generator Ozonu
Producent: Cavion
Cena: 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Termometr Bezdotykowy Termometr Bezdotykowy
Producent: Cavion
Cena: 99,99 zł
szt.
zobacz więcej

 

 

 

 

 

 

 

 

W obecnej sytuacji trwania pandemii każdy z nas musi dbać o siebie jak najbardziej, aby zapobiec zagrożeniu koronawirusem. Trzeba zachować niezbędne środki ostrożności; myć ręce minimum 30 sekund, zasłaniać łokciem nos podczas kichania, nie dotykać oczu, nosa i ust, zachować 2 metry odstępu podczas opuszczania miejsca zamieszkania, a przede wszystkim najlepiej zostać w domu. Ale co w momencie, gdy trzeba wyjść z domu? Już podpowiadamy! Należy założyć maseczkę na twarz, aby uniknąć przypadkowego dotknięcia twarzy oraz rękawiczki ochronne.  


Maseczki ochronne
Najczęściej stosuje się maseczki medyczne jednorazowego użytku. Ich zadaniem jest wytwarzanie fizycznej bariery między naszą twarzą a ewentualnym zanieczyszczeniem. Chronią one przed cząsteczkami o średnicy większej niż 1 nanometr. Po użyciu stają się one wilgotne co sprzyja rozwijaniu się bakterii, więc nie powinniśmy nosić ich dłużej niż jest to konieczne. 

 

Żele dezynfekujące 
Dezynfekcja rąk to niszczenie chorobotwórczych bakterii oraz wirusów, które znajdują się na skórze naszych dłoni. Żele dezynfekujące są ogromnym plusem jeśli chodzi o ich formę, możemy je zabierać wszędzie gdzie chcemy i do ich użycia nie jest potrzebna woda ani ręcznik. Aby żel dezynfekujący wykazywał się skutecznością musi zawierać w swoim składzie substancje antybakteryjne o odpowiednim stężeniu. Głównym składnikiem żelów jest etanol, który skutecznie dezynfekuje. Im wyższe jego stężenie, tym lepsze działanie żelu, ale też bardziej drażniące. Za bezpieczny przedział uważa się alkohol 60-70 procentowy. 

 

Lampy wirusobójcze
Lampy wirusobójcze są zdecydowanie najlepszymi urządzeniami do dezynfekcji powietrza. Potwierdzone jest, że UV-C to najmocniejszy ultrafiolet i zwalcza on zarówno wirusy jak i bakterie. Lampy nie powodują skażenia chemicznego i eliminują konieczność stosowania innych środków chemicznych. Są one stosowane w celu utrzymania czystości mikrobiologicznej w pomieszczeniu. W trakcie jej używania nikt nie powinien przebywać w odkażanym pomieszczeniu. Po zastosowaniu lampy wirusobójczej należy odczekać około 20-30 minut do wejścia. 

 

Termometry bezdotykowe
Termometr to urządzenie, które każdy powinien mieć w domu. Termometry bezdotykowe wykorzystują podczerwień, aby wyznaczyć temperaturę. Może być on wykorzystany nie tylko do zmierzenia temperatury człowiekowi, ale także do sprawdzenia temperatury wody w wannie czy mleka w butelce dla dziecka. Zaletami termometrów bezdotykowych firmy Cavion jest szybki pomiar temperatury, automatyczne wyłączenie po 7 sekundach co pozwala zaoszczędzić energię oraz duży przedział pomiaru.

 

Rękawiczki ochronne
W swoich mieszkaniach powinniśmy mieć kilka par rękawiczek ochronnych. Podczas kwarantanny powinniśmy je zakładać, gdy już mamy konieczność wyjścia z domu, aby uniknąć niepotrzebnego kontaktu z powierzchniami, na których mogą znajdować się chorobotwórcze drobnoustroje. Są one również przydatne do innych domowych obowiązków jak wycieranie kurzy, mycie naczyń czy krojenie mięsa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl