KuKirin G2 Master vs Kamikaze K1 Max – porównanie pojazdów elektrycznych. Który model wybrać?
- 09 Paź, 2026
- Home
Dwa silniki, łącznie 2000 W mocy, akumulatory 52 V i konstrukcje przygotowane z myślą o wymagających użytkownikach. KuKirin G2 Master i Kamikaze K1 Max to dwa pojazdy elektryczne o zbliżonych podstawowych parametrach, ale różniące się w kilku istotnych obszarach. Jeden oferuje większą pojemność akumulatora i wyższą prędkość maksymalną, drugi – niższą masę, większy deklarowany zasięg i inne rozwiązania konstrukcyjne.
Który z nich będzie lepszym wyborem? Sprawdzamy, jak wypadają w bezpośrednim porównaniu, co rzeczywiście wynika z danych technicznych i na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę przed zakupem.
KuKirin G2 Master i Kamikaze K1 Max – najważniejsze różnice
Na pierwszy rzut oka oba pojazdy mają ze sobą wiele wspólnego. Wyposażono je w dwa silniki bezszczotkowe o mocy 1000 W każdy, zasilanie 52 V oraz rozbudowane układy amortyzacji. Zarówno elektryczna hulajnoga KuKirin, jak i model Kamikaze mają konstrukcję zbliżoną do sportowych hulajnóg elektrycznych, choć ze względu na parametry techniczne nie należy utożsamiać ich z hulajnogami dopuszczonymi do ruchu na polskich drogach publicznych.
Różnice zaczynają się na poziomie masy, charakterystyki zawieszenia, parametrów akumulatora i wyposażenia dodatkowego.
Porównanie parametrów technicznych
| Parametr | KuKirin G2 Master | Kamikaze K1 Max |
|---|---|---|
| Napęd i osiągi | ||
| Moc silników | 2 × 1000 W | 2 × 1000 W |
| Rodzaj silników | Bezszczotkowe | Bezszczotkowe |
| Prędkość maksymalna* | do 60 km/h | do 55 km/h |
| Deklarowany zasięg | do 70 km | do 80 km |
| Akumulator i ładowanie | ||
| Napięcie akumulatora | 52 V | 52 V |
| Pojemność akumulatora | 20,8 Ah | 20 Ah |
| Energia nominalna | 1081,6 Wh | 1040 Wh |
| Czas ładowania | ok. 10–11 godzin | Brak potwierdzonych danych |
| Koła, hamulce i amortyzacja | ||
| Rozmiar kół | 10 cali | 10 cali |
| Rodzaj opon | Pneumatyczne, terenowe | Pneumatyczne, terenowe |
| Hamulce | 2 × tarczowe | 2 × tarczowe |
| Amortyzacja | Hydrauliczna (wg producenta) | Sprężynowa |
| Konstrukcja i wymiary | ||
| Masa własna | 41,5 ± 0,5 kg | 30 kg |
| Maks. obciążenie | 120 kg | 120 kg |
| Materiał ramy | Stop aluminium | Stop aluminium |
| Regulacja wysokości kierownicy | Tak | Tak, 113–127 cm |
| Wymiary po rozłożeniu | 126 × 59,5 × 131,5 cm | 125 × 64,5 × 131 cm |
| Wymiary po złożeniu | 126 × 59,5 × 59,5 cm | 125 × 22,6 × 58 cm |
| Wyposażenie i ochrona | ||
| Ochrona przed wodą | IPX4 | IPX5 |
| Kierunkowskazy | Brak potwierdzenia w specyfikacji | Tak |
| Oświetlenie | Tak | Przednie, tylne, podest |
* Kamikaze K1 Max osiąga maksymalnie 55 km/h po odblokowaniu. Standardowa karta produktu wskazuje 20 km/h. KuKirin G2 Master ma deklarowaną prędkość maksymalną do 60 km/h. Podane wartości nie oznaczają dopuszczenia pojazdów do ruchu po drogach publicznych.
Dane zestawiono na podstawie kart produktowych wskazanych wersji. Zasięgi i prędkości są wartościami deklarowanymi, a nie wynikami niezależnego testu porównawczego.
Dwa silniki po 1000 W – jak wypada napęd obu modeli?
Jednym z głównych powodów zainteresowania tymi pojazdami jest ich moc. Zarówno G2 Master, jak i K1 Max wykorzystują wysokowydajne silniki dwunapędowe, które zapewniają łącznie 2000 W mocy znamionowej.
Takie rozwiązanie różni się od popularnych modeli z jednym silnikiem. Napęd na dwa koła może ułatwiać pokonywanie wzniesień i utrzymanie trakcji na odpowiedniej nawierzchni. Ma to szczególne znaczenie przy większym obciążeniu lub podczas jazdy po nierównym, prywatnym terenie.
W przypadku KuKirin producent deklaruje zdolność pokonywania podjazdów o nachyleniu do 20°. To parametr, który może zainteresować użytkowników szukających pojazdu do tras ze znacznymi różnicami wysokości. Kamikaze K1 Max również dysponuje dwoma silnikami po 1000 W, ale bez porównawczych pomiarów momentu obrotowego, przyspieszenia i zachowania pod obciążeniem trudno jednoznacznie stwierdzić, który pojazd skuteczniej radzi sobie na stromych podjazdach.
Wniosek: pod względem deklarowanej mocy oba modele są równorzędne. O tym, który będzie bardziej dynamiczny podczas rzeczywistej jazdy, decydują również sterowniki, sposób oddawania mocy, przyczepność oraz masa całego zestawu.
Prędkość maksymalna – 60 km/h kontra 55 km/h
KuKirin G2 Master ma deklarowaną maksymalną prędkość 60 km/h. Producent przewidział regulowane tryby prędkości, określone wartościami 20 km/h, 40 km/h oraz 60 km/h. Pozwala to dostosować charakterystykę jazdy do warunków i możliwości użytkownika. W materiałach producenta można spotkać także zapis „Maks. prędkość 60km/h”, przy czym rzeczywiste osiągi zależą m.in. od masy kierującego, poziomu naładowania baterii, nachylenia terenu i warunków atmosferycznych.
Kamikaze K1 Max ma na swojej karcie produktu wskazaną prędkość 20 km/h, natomiast po odblokowaniu może osiągać prędkość maksymalną do 55 km/h. Różnica wynosi zatem 5 km/h na korzyść KuKirin. Czy większa maksymalna prędkość jest dużą przewagą? Zależy od oczekiwań. Dla osoby, która porównuje przede wszystkim osiągi na zamkniętym terenie, może mieć znaczenie. Z perspektywy kontroli, hamowania i przewidywalności zachowania pojazdu znacznie ważniejsza jest jednak możliwość bezpiecznego dostosowania prędkości do sytuacji.
Nie można również zakładać, że model zdolny do osiągania 60km/h zawsze będzie szybciej przyspieszał niż pojazd o niższej prędkości maksymalnej.
Wniosek: KuKirin ma przewagę w deklarowanej prędkości maksymalnej. Oba modele oferują jednak osiągi wymagające doświadczenia, odpowiedniego wyposażenia ochronnego i właściwych warunków użytkowania.
Akumulator i zasięg – czy większa bateria oznacza więcej kilometrów?
To jeden z ciekawszych punktów porównania. KuKirin G2 Master wykorzystuje akumulator litowo-jonowy 52 V o pojemności 20,8 Ah. Taka bateria magazynuje nominalnie około 1081,6 Wh energii. Kamikaze K1 Max ma akumulator 52 V 20 Ah, odpowiadający energii nominalnej 1040 Wh. Oznacza to, że bateria KuKirin ma o około 4% większą pojemność energetyczną. Mimo tego deklaracje producentów dotyczące zasięgu przedstawiają się odwrotnie:
- KuKirin G2 Master – do 70 km.
- Kamikaze K1 Max – do 80 km.
W opisach modelu KuKirin można znaleźć oznaczenia „Bateria 52V/20,8Ah” oraz „Maks. zasięg 70km”. Warto jednak pamiętać, że wysoka pojemność akumulatora nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na liczbę przejechanych kilometrów.
Dlaczego deklarowane zasięgi są różne?
Na zużycie energii wpływają m.in. masa pojazdu, prędkość, sposób przyspieszania, ukształtowanie terenu, ciśnienie w oponach i masa użytkownika. Istotna jest również metodologia testowania. Jeżeli producenci przeprowadzają pomiary przy różnych prędkościach, temperaturach lub obciążeniach, uzyskanych wartości nie da się traktować jako bezpośredniego dowodu wyższej efektywności jednego modelu.
Wysokowydajna bateria o pojemności ponad 1000 Wh daje obu pojazdom solidne zaplecze energetyczne. Nie oznacza jednak, że każdy użytkownik osiągnie zasięg 70 lub 80 km, szczególnie podczas dynamicznej jazdy z wykorzystaniem dwóch silników.
Wniosek: KuKirin oferuje nieco większą pojemność baterii, natomiast Kamikaze wyższy deklarowany zasięg. Bez testu przeprowadzonego w identycznych warunkach nie można jednoznacznie rozstrzygnąć, który przejedzie dalej na jednym ładowaniu.
Amortyzacja i komfort jazdy – dwa różne podejścia
Mocny napęd to tylko jedna strona medalu. Przy pojazdach tej klasy szczególnie ważne jest zawieszenie, które pomaga utrzymać kontakt kół z nawierzchnią i ogranicza drgania przenoszone na użytkownika.
KuKirin G2 Master – amortyzacja hydrauliczna
W opisach producenta KuKirin pojawiają się hydrauliczne amortyzatory, których zadaniem jest tłumienie nierówności i ograniczanie drgań. To interesujące rozwiązanie dla osób zwracających uwagę na komfort jazdy poza idealnie gładką nawierzchnią. Sama obecność elementów hydraulicznych nie oznacza jednak automatycznie lepszej amortyzacji. Znaczenie mają również skok zawieszenia, jego charakterystyka, możliwość regulacji oraz dopasowanie do obciążenia.
Przed zakupem konkretnej wersji warto potwierdzić budowę przedniego i tylnego zawieszenia. W ofertach handlowych można spotkać różne określenia, takie jak tylne amortyzatory hydrauliczne, ale nie zawsze towarzyszy im pełna specyfikacja techniczna.
Kamikaze K1 Max – zawieszenie sprężynowe
Kamikaze wykorzystuje amortyzację sprężynową. Jej zadaniem jest ograniczenie wstrząsów i poprawa kontaktu kół z podłożem podczas jazdy po nierównościach. Jest to rozwiązanie o stosunkowo prostej zasadzie działania. O jego skuteczności decydują jednak konkretne parametry sprężyn, geometria zawieszenia i masa użytkownika.
Nie można z góry stwierdzić, że jedno zawieszenie będzie wygodniejsze od drugiego. Do takiej oceny potrzebny jest test obu pojazdów na tej samej trasie, przy podobnej prędkości i obciążeniu.
Wniosek: KuKirin wyróżnia się deklarowaną amortyzacją hydrauliczną, a Kamikaze korzysta z układu sprężynowego. To rzeczywista różnica konstrukcyjna, lecz nie wystarcza do ogłoszenia zwycięzcy w kategorii komfortu.

Hamulce tarczowe i bezpieczeństwo jazdy
Przy pojazdach o tak dużej mocy kluczową rolę odgrywa skuteczność hamowania. Oba modele wyposażono w przedni i tylny hamulec tarczowy. Takie rozwiązanie umożliwia rozdzielenie siły hamowania między osie i zapewnia kierującemu kontrolę nad wytracaniem prędkości.
KuKirin G2 Master ma według specyfikacji przedni i tylny hamulec tarczowy. Producent podaje także drogę hamowania 6–8 m, ale bez pełnego opisu prędkości początkowej i warunków testu nie należy wykorzystywać tej wartości do porównania z konkurencyjnym modelem. Kamikaze K1 Max również posiada dwa hamulce tarczowe. W przypadku obu pojazdów należy regularnie kontrolować stan tarcz, klocków, przewodów oraz działanie klamek hamulcowych.
Co faktycznie poprawia bezpieczeństwo jazdy? Przede wszystkim sprawny układ hamulcowy, właściwy stan opon, odpowiednio dobrana prędkość i umiejętność reagowania na utratę przyczepności.
Wniosek: na podstawie samych kart produktów nie można wskazać skuteczniejszego układu hamulcowego. Oba modele korzystają z hamulców tarczowych na obu kołach.
Masa i konstrukcja – tutaj różnica jest naprawdę duża
Jedną z najbardziej zauważalnych różnic pomiędzy pojazdami jest ich masa.
KuKirin G2 Master waży według wskazanej karty produktu 41,5 kg (z tolerancją ±0,5 kg), natomiast Kamikaze K1 Max – 30 kg. Różnica wynosi około 11,5 kg, co może być istotne podczas przenoszenia pojazdu, wprowadzania go do pomieszczenia czy załadunku do samochodu. Nie oznacza to jednak, że cięższy pojazd automatycznie gorzej się prowadzi. Masa wpływa na zachowanie konstrukcji, ale o stabilności decydują również rozstaw osi, geometria kierownicy, położenie środka ciężkości, ogumienie i zawieszenie.
Oba modele wykorzystują ramy wykonane ze stopu aluminium i mają konstrukcję składaną. Kamikaze po złożeniu ma według specyfikacji szerokość około 22,6 cm, podczas gdy w przypadku KuKirin podano 59,5 cm. Przed porównaniem praktycznej łatwości transportu warto sprawdzić sposób wykonywania pomiarów oraz to, które elementy składają się w danej wersji.
Regulowana wysokość kierownicy – dla kogo ma znaczenie?
Oba pojazdy oferują możliwość dostosowania wysokości kierownicy. W przypadku Kamikaze karta produktu wskazuje zakres 113–127 cm. To przydatna funkcja dla osób o różnym wzroście. Odpowiednia pozycja za kierownicą może poprawiać komfort i ułatwiać kontrolowanie pojazdu.
Wniosek: Kamikaze ma zdecydowaną przewagę pod względem deklarowanej masy. KuKirin oferuje również regulowaną kierownicę, jednak przed oceną ergonomii najlepiej porównać oba modele bezpośrednio.
Koła, opony i jazda po nierównościach
Zarówno KuKirin G2 Master, jak i Kamikaze K1 Max wyposażono w 10-calowe pneumatyczne opony terenowe, które sprawdzają się na zróżnicowanych nawierzchniach. Ich bieżnik ułatwia utrzymanie przyczepności na mniej równym podłożu, a pneumatyczna konstrukcja pomaga tłumić drobne nierówności, poprawiając komfort jazdy. Opony terenowe 10 cali w połączeniu z amortyzacją pozwalają obu pojazdom lepiej radzić sobie z wybojami, szutrem czy ubitymi ścieżkami. Nie oznacza to jednak nieograniczonych możliwości terenowych – mokre korzenie, głęboki piasek i luźne kamienie nadal mogą stanowić wyzwanie, szczególnie przy większych prędkościach.
Pod względem rodzaju i rozmiaru ogumienia oba modele oferują takie same rozwiązania, dlatego trudno wskazać tutaj przewagę któregokolwiek z nich. Na rzeczywisty komfort, przyczepność i stabilność podczas jazdy wpływają także charakterystyka zawieszenia, geometria konstrukcji, masa pojazdu oraz odpowiednie ciśnienie w oponach.
Wyświetlacz, oświetlenie i dodatkowe wyposażenie
Nowoczesne pojazdy elektryczne to również elektronika, która pozwala monitorować podstawowe informacje podczas jazdy. KuKirin G2 Master oraz Kamikaze K1 Max wyposażono w duży wyświetlacz prezentujący parametry pojazdu. Ekstra duży wyświetlacz jest jednym z elementów podkreślanych w komunikacji produktowej, a jego praktyczną zaletą może być czytelniejsza prezentacja danych. Na komfort obsługi wpływa jednak nie tylko wielkość ekranu, ale również kontrast, rozmieszczenie informacji i widoczność w pełnym słońcu.
Kamikaze K1 Max wyróżnia się wyposażeniem oświetleniowym. Ma przednią i tylną lampę, podświetlany podest oraz kierunkowskazy. Zintegrowane oświetlenie pomaga zwiększać widoczność pojazdu, natomiast kierunkowskazy ułatwiają sygnalizowanie zamiaru zmiany kierunku jazdy. Nie zastępują one jednak obserwacji otoczenia ani zachowania szczególnej ostrożności. KuKirin także ma system oświetlenia, ale dostępna specyfikacja nie pozwala na pełne zestawienie wszystkich jego funkcji z wyposażeniem Kamikaze.
Wniosek: KuKirin podkreśla zalety dużego wyświetlacza, natomiast Kamikaze ma potwierdzone na karcie produktu kierunkowskazy i podświetlenie podestu. Ostateczne porównanie funkcjonalności wymaga sprawdzenia konkretnej wersji G2 Master.
Wodoodporność – IPX4 czy IPX5?
W tej kategorii pojawia się kolejna różnica. KuKirin G2 Master ma w analizowanej karcie produktu deklarowaną klasę ochrony IPX4, natomiast Kamikaze K1 Max – IPX5. Pierwsza oznacza ochronę przed bryzgami wody, druga – ochronę przed strumieniami wody w określonych warunkach testowych. IPX5 zapewnia zatem wyższy poziom ochrony przed oddziaływaniem wody niż IPX4. Nie oznacza jednak możliwości zanurzania pojazdu, jazdy przez głębokie kałuże czy korzystania z myjki ciśnieniowej.
Warto również odróżnić IPX4 od spotykanego w innych ofertach oznaczenia IP54 (wodoodporność). Są to inne zapisy klasy ochrony. W przypadku IP54 cyfra 5 dotyczy ochrony przed pyłem, a cyfra 4 ochrony przed wodą. Litera X oznacza natomiast brak określonej oceny w danym zakresie.
Wniosek: według wskazanych kart produktów Kamikaze oferuje wyższą deklarowaną odporność na wodę. W obu przypadkach trzeba przestrzegać zaleceń eksploatacyjnych producenta.
Czy KuKirin G2 Master i Kamikaze K1 Max są legalne na polskich drogach?
To bardzo ważna kwestia, którą należy rozważyć jeszcze przed zakupem. Oba modele są potocznie określane jako hulajnogi elektryczne. Wyszukiwarka może więc wyświetlać je na zapytania takie jak „hulajnoga elektryczna”, „master hulajnoga elektryczna” czy „elektryczna hulajnoga KuKirin”. Nie oznacza to jednak, że spełniają wymagania przewidziane dla hulajnóg elektrycznych w polskich przepisach.
Przepisy rozróżniają definicję pojazdu od warunków technicznych dopuszczających go do użytkowania na drogach publicznych. Dla hulajnóg elektrycznych obowiązują m.in. wymagania dotyczące ograniczenia prędkości konstrukcyjnej do 20 km/h oraz masy własnej nieprzekraczającej 30 kg. KuKirin G2 Master ma deklarowaną maksymalną prędkość 60 km/h i masę ponad 40 kg. Kamikaze K1 Max po odblokowaniu może osiągać 55 km/h, dlatego również nie należy automatycznie traktować go jako pojazdu spełniającego wymagania drogowe.
Obu modeli w opisanych konfiguracjach nie należy uznawać za hulajnogi elektryczne dopuszczone do ruchu po polskich drogach publicznych, drogach dla rowerów i chodnikach. Ich użytkowanie należy planować w odpowiednim, legalnym miejscu, np. na terenie prywatnym za zgodą właściciela, z uwzględnieniem obowiązujących zasad. Samo ograniczenie prędkości w ustawieniach nie jest równoznaczne z potwierdzeniem zgodności pojazdu z wymaganiami technicznymi.
Przy korzystaniu z tak mocnych konstrukcji szczególnie ważne są kask ochronny, odpowiednia odzież, kontrola stanu technicznego i dostosowywanie prędkości do warunków.
KuKirin G2 Master czy Kamikaze K1 Max – który wybrać?
Choć oba pojazdy mają podobną moc, nie są identyczne. Wybór zależy przede wszystkim od tego, które parametry użytkownik uznaje za najważniejsze.
Kiedy warto rozważyć KuKirin G2 Master?
Ten model będzie interesującą propozycją, jeżeli priorytetem są:
- deklarowana prędkość maksymalna do 60 km/h;
- nieco większa pojemność energetyczna akumulatora;
- amortyzacja hydrauliczna opisywana przez producenta.
To pojazd dla osób, którym zależy na mocnym napędzie i rozbudowanych rozwiązaniach konstrukcyjnych, a masa ponad 40 kg nie stanowi istotnego ograniczenia.
Kiedy warto rozważyć Kamikaze K1 Max?
Ten model warto wziąć pod uwagę, jeśli ważniejsze są:
- znacznie niższa masa – 30 kg;
- deklarowany zasięg do 80 km;
- dwa silniki o łącznej mocy 2000 W;
- klasa ochrony przed wodą IPX5;
- potwierdzone kierunkowskazy i podświetlenie podestu;
- sprężynowe zawieszenie i regulacja wysokości kierownicy.
Kamikaze K1 Max może być szczególnie interesujący dla użytkowników, którzy chcą połączyć mocny napęd z konstrukcją łatwiejszą do przenoszenia i przechowywania.
Ostateczny werdykt
Nie ma jednego zwycięzcy w każdej kategorii. KuKirin G2 Master ma przewagę w deklarowanej prędkości maksymalnej i pojemności akumulatora. Kamikaze K1 Max wyróżnia się niższą masą, większym deklarowanym zasięgiem i wyższą klasą ochrony przed wodą. Oba modele dysponują napędem o takiej samej mocy znamionowej, dwoma hamulcami tarczowymi oraz regulowaną wysokością kierownicy.
Najlepszym sposobem na ocenę różnic w przyspieszeniu, hamowaniu, amortyzacji i rzeczywistym zasięgu pozostaje bezpośredni test porównawczy. Same dane katalogowe pozwalają wskazać mocne strony konstrukcji, ale nie zastępują doświadczenia z jazdy.
FAQ (najczęściej zadawane pytania) - KuKirin G2 Master vs Kamikaze K1 Max
Według deklarowanych parametrów tak. KuKirin może osiągać do 60 km/h, natomiast Kamikaze K1 Max po odblokowaniu do 55 km/h. Rzeczywista maksymalna prędkość zależy od warunków jazdy, obciążenia i konfiguracji pojazdu.
Kamikaze K1 Max ma deklarowany zasięg do 80 km, a KuKirin G2 Master do 70 km. Są to wartości katalogowe, które nie muszą odpowiadać wynikom osiąganym podczas codziennego użytkowania.
Tak. Model wykorzystuje dwa bezszczotkowe silniki o mocy 1000 W każdy, czyli łącznie 2000 W. Taką samą moc znamionową napędu oferuje Kamikaze K1 Max.
Kamikaze K1 Max waży według specyfikacji 30 kg, a KuKirin G2 Master 41,5 ± 0,5 kg. Różnica wynosząca około 11,5 kg może mieć duże znaczenie przy przenoszeniu i przechowywaniu.
Tak. Producent wskazuje regulowany słupek kierownicy. Kamikaze K1 Max także oferuje regulację, z deklarowanym zakresem wysokości 113–127 cm.
KuKirin ma według opisu hydrauliczne amortyzatory i pneumatyczne opony terenowe 10 cali, natomiast Kamikaze wykorzystuje sprężynowe zawieszenie. Bez testu na tej samej nawierzchni nie można jednoznacznie określić, który zapewnia większy komfort.
Nie należy traktować ich jako pojazdów dopuszczonych do ruchu po drogach dla rowerów w Polsce. Ich parametry techniczne w opisanych konfiguracjach nie odpowiadają wymaganiom dla hulajnóg elektrycznych. Przed użytkowaniem należy upewnić się, że wybrane miejsce i sposób korzystania z pojazdu są zgodne z prawem.
Taki napęd może być przydatny przy większym obciążeniu, podjazdach i jeździe po wymagającej nawierzchni. Wiąże się jednak z dużymi osiągami i wymaga odpowiedzialnego użytkowania. Wybór powinien uwzględniać nie tylko moc, ale także masę, hamulce, amortyzację, przeznaczenie pojazdu i ograniczenia prawne.
Dane techniczne opracowano na podstawie kart produktowych KuKirin G2 Master oraz Kamikaze K1 Max. Parametry mogą zależeć od wersji i konfiguracji pojazdu. Deklarowane osiągi nie stanowią gwarancji uzyskania identycznych wyników w każdych warunkach.



