autoryzowany sklep marek

Wyżyj się w Krakowie!

Ostatnimi czasy powstaje coraz więcej specjalnie przystosowanych miejsc do skateboardingu. Jednym z nich jest, powstały z budżetu obywatelskiego (!), pumptrack w Krakowie. Znajduje się w samym centrum jednego z zielonych serc tego miasta, czyli w Parku Lotników Polskich. 

Potrzeba matką wynalazków! 

Tor powstał ewidentnie na życzenie mieszkańców ale też po to aby chronić park i miasto. Brzmi dziwnie, bo przed czym albo kim trzeba było bronić Kraków?! Ano przed skejtami! Nie od dziś wiadomo, że przestrzeń publiczna się zużywa, a skejci „używają” miasta bardziej i intensywniej. Stąd też pomysł na wydzielenie im kawałka przestrzeni do swoich szaleństw. Jeśli nie możesz kogoś „pokonać” to przyłącz się do niego.

Szaleństwo i bezpieczeństwo – istny oksymoron

Okazuje się, że w projekcie Pumptrack udało się połączyć ogień i wodę i dorzucić szczyptę ekologii! Specjalny tor jest bezpieczny dla każdego użytkownika. Od tych którzy dopiero co nauczyli się mówić mama, przez tych którzy dopiero co poradzili sobie z pierwszym trądzikiem i nieudaną miłością, aż do tych którzy dopiero co zaczęli nosić sztuczne szczęki, ale dalej nie chcą rezygnować z aktywności sportowej. Pumptrack jest jeszcze ekologiczny bo zbudowany został w całości z ziemi i kamienia, a więc w razie czego jest w pełni biodegradowalny.

 Chcesz pośmigać na takim torze? <

Sprawdź nasze deski i hulajnogi <

Nie wierzcie nikomu na słowo

Potwierdzeniem wyżej napisanych słów niech będzie materiał wideo z jednej z „wypraw” do tej oazy wolności i freestylu, wraz z naszą ekipą i sprzętem.

 

 

Na sam koniec, śmiało można stwierdzić, że to jest dobrze zainwestowane 50 000 zł! Oby więcej takich projektów i większej ilości miast!


Sebastian