autoryzowany sklep marek

Co zabrać na wakacje?

Choć wakacje to czas, w którym każdy z nas powinien odpocząć i odstresować się, to okres przygotowań i tuż przedwakacyjny jest bardzo stresogenny. Trzeba poogarniać wszelkie rzeczy w pracy, zarezerwować hotele, samoloty itd. oraz zaplanować co spakować. I być może ten ostatni etap jest najtrudniejszy… Nie podpowiem Ci co wziąć aby przetrwać tsunami na plaży, atak dzikiego niedźwiedzia brunatnego czy ile pieniędzy ze sobą zabrać w razie nieprzewidzianych wydatków. Jednak jeśli chcesz  sprawdzić w jaki sprzęt elektroniczny się zaopatrzyć to zapraszam.

 

Światła, kamera, AKCJA!

Fani sportów ekstremalnych nie ruszają się bez niej nigdzie. Czy to będą kręte, strome i niebezpieczne leśne szlaki dwonhillowe, najeżone rekinami 10 metrowe australijskie fale albo niebezpieczne, skąpane w śniegu i lodzie górskie zbocza, kamerki sportowe pozwolą uwiecznić te wszystkie wyczyny i udostępnić je gdzie tylko chcesz. Oczywiście nie musisz uprawiać sportów ekstremalnych, żeby cieszyć się z fajną pamiątką z wakacji w postaci filmu. Wystarczyć trochę wyobraźni i nawet zbieranie grzybów czy muszelek może być ciekawą, filmową pamiątką. Atutami kamerki sportowej są jej małe gabaryty i wysoka jakość obrazu, stabilizacja obrazu i wiele innych.

Kup swoją kamerę sportową!

Nagrana podróż

Zanim zaczniemy smażyć swoje ciałka na plażach lub wprawiać je w stan upojenia przy hotelowym barze, warto byłoby do tego hotelu dotrzeć. Jeśli podróż odbywa się za pomocą samolotu to nie musisz się prawie o nic martwić. Natomiast jeśli wybierasz się samochodem, to dobrze mieć dodatkowe zabezpieczenie w postaci wideorejestratora. Spopularyzowane w Rosji kamerki samochodowe codziennie dostarczają mrożących krew w żyłach scen z ulic miast całego świata. Patrząc na to co ludzie udostępniają w sieci, lepiej zaopatrzyć się w takie urządzenie. Rejestrator nagrywa w pętli więc nigdy nam się nie skończy pamięć, przypomni gdy przekroczymy prędkość, a niektóre ostrzegą nawet przed fotoradarem albo patrolem. Także w razie tak zwanego „w” lepiej mieć taką kamerkę na pokładzie samochodu.

Może wideorejestrator?

Elektrownia w kieszeni

Niestety każde urządzenie elektroniczne jest mniej lub bardziej żarłoczne! Na szczęście je tylko prąd, który na szczęście można teraz przenosić w plecaku, kieszeni, torebce no wszędzie po prostu. Chodzi mi tutaj o PowerBanki. I jeśli twierdzisz, że to jest niepotrzebny gadżet bo w twój sprzęt wytrzyma na baterii dostatecznie długo to najprawdopodobniej nigdy nie byłeś w sytuacji kiedy desperacko potrzebny był Ci telefon ale bateria padła. Coś jak podział ludzi na tych, którzy robią back upy danych i na tych, którzy będą robić. Generalnie PowerBank w podróży się przydaje bez dwóch zdań niezależnie od tego czy jesteś na bezludziu czy nie chcesz wyglądać jak żebrak na lotnisku przyklejony do ściany z kontaktem. A, że teraz te mini elektronie są naprawdę mini i potrafią zasilić pół miasta (oczywiście przesadzam) to nie widzę powodów by nie wyposażyć się w jednego.

Zmieść elektrownię do kieszeni!

Sebastian